Jaka wybrac rakiete


#1
Hej,

Chce kupic rakiete, ale nie wiem jak wybrac,

czym się kierować?

Czy jakość idzie za ceną, czy niekoniecznie? 


Które rzadko się łamią?
Odpowiedz
#2
A myślałeś może, żeby zrobić tak, by wypożyczyć 5 różnych rakiet z różną ciężkością i prztestować na korcie , w trakcie gry?

Tak w Hasta można na pewno i wówczas będziesz wiedział z czym Ci się lepiej współpracuje
Odpowiedz
#3
Patrz na wagę rakiety, na co ma nacisk, sprawdź opinie w internecie: np. Ceneo, Opineo, sklepy squashowe, FB.

Coś testowałeś?

Wolisz nastawić się na poprawę siły uderzenia, czy dokładność?
Odpowiedz
#4
Wybieranie rakiety jest jak szukanie kobiety na całe życie. Zauważ, że potrzebujesz dokonać optymalnego wyboru, aby wydać niiemałe pieniądze na przedmiot dzięki któremu celność Twoich zagrań będzie jak najwyższa. Oczywiście im lepiej grasz i dłuiżej, tym masz większą wiedzę na temat swoich potrzeb. Warto zacząć od opinii na sklepach internetowych, wybrać rakiety, które mają najlepsze opinie.

Następnie weź pożycz z 5 rakiet i pójdź pograć nimi z różnymi osobami. Takie wypożyczenie czasem może Cię kosztować tylko 5 zł, a dzięki temu dowiesz się jak pasuje do Ciebie rakieta w czasie gry. Dobierz rakiety z różnym wyważeniem, wagą i różne marki.

Dobieraj je metodą eliminacji, czyli odrzucaj po kolei rakiety, które wiesz, że Ci nie leżą. Pewnie dojdziesz do optymalnej wagi i wyważenia a na sam koniec do marki i modelu.

Jakie marki są najbardziej polecane? Myślę, że warto spróbować z:
- Karakalem
- Eye
- Technifibre

Rakiety squasha Prince nie polecam bo sie za często łamią, a rakiety Dunlop z kolei są strasznie toporne.

Oprócz samego modelu rakiety zainwestuj w porządny naciąg. Tutaj przy odpowiednim naciągnięciu można osiągnąć ciekawe efekty. Nie wiem na ile jesteś zaawansowany, ale na początek zacznij od samego wyboru rakietty do squasha a potem dopiero pomyśl po kilku miesiącach o naciągu.

Mam nadzieję, że pomogłem
Odpowiedz


Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości